Report ze zápasu TAB vs. OLO (2:1)

Hockey Club Tábor

2:1

(2:0, 0:1, 0:0)

První velkou šanci v utkání obstarala Olomouc. Jakub Harásek dostal puk do slotu, ze skvělé palebné pozice ale zamířil nad horní tyč. V čase 13:46 se Jiří Strachota protáhl až před olomouckou bránu. Jeho první pokus šel nejdříve do betonu Stanislava Žbánka, následná dorážka už však za zády gólmana Mory skončila.

Zanedlouho po vyrovnání sahal Matyáš Brym, jenomže při střele do zcela odkryté svatyně domácích na poslední chvíli skvěle zasáhl soupeřův zadák. Následně rána Alexeje Kubáta v přesilovce proletěla jen těsně vedle levé tyče. Naopak na druhé straně udeřil Václav Svoboda z otočky.

Psala se 33. minuta, když nahození Vojtěcha Černého šťastně tečoval Šimon Končický svým tělem do tyčky Moustafovy klece, od níž se hrací předmět odrazil až za brankovou čáru. Branková konstrukce pomohla Hanákům i na konci prostřední dvacetiminutovky, když zastavila tvrdý projektil Ondřeje Slívka.

Na začátku třetí třetiny si vytvořil skvělou šanci Štěpán Nevšímal, avšak odražený kotouč poslal přímo do hole obránce Mory. O vyrovnání se v polovině dějství mohl postarat Tomáš Navrátil, nejproduktivnější hráč olomouckého dorostu ale svůj únik neproměnil. Hanáci potom vyzkoušeli své štěstí v šesti, nicméně další gól už nepřidali.