Report ze zápasu OLO vs. LIT (2:6)

2:6

(1:3, 1:1, 0:2)

HC Verva Litvínov

Kohouti do utkání vstoupili skvěle. Už po dvou a půl minutách vybojoval Tomáš Navrátil kotouč ve středním pásmu a vydal se se svými spoluhráči do přečíslení tři na jednoho. Celou akci si však vzal na sebe, když z levého kruhu našel volný prostor u protější tyče. Zanedlouho sahal po vyrovnání Jakub Winkelhöfer, kapitán Litvínova se hnal do brejku, nicméně Jareš proti jeho zakončení vytáhl beton.

V čase 12:15 se hostům podařilo díky pohotovému Janu Trefnému vyrovnat. Za necelé dvě minuty se černožlutí ve vlastním oslabení dostali do přečíslení, po krosovém pasu zakončoval Jonáš Bednařík do zcela odkryté klece. V závěru dvacetiminutovky pak Jan Trefný dorazil Peroutkovo nahození od modré.

V prostřední části kohouti srovnali se svým sokem krok, což v čase 34:31 vyústilo v kontaktní branku. Kubát posunul kotouč do levého kruhu, z něhož vyslal Tomáš Pekr nechytatelnou pumelici do horní části soupeřovy klece. Jenomže vzápětí našel Jindřich Koky osamoceného Jakuba Winkelhöfera u pravé tyče, jenž na druhý pokus zametl černou pryž do sítě.

Na začátku třetí třetiny Jan Kurnat vystihl nepovedené rozehrání Mory a perfektním pasem pobídl připraveného Marka Žáka ke střele z první. Skóre utkání zpečetil v čase 54:01 Václav Raichl ostrým projektilem z velké dálky.