Report ze zápasu LIB vs. OLO (3:1)

Bílí Tygři Liberec

3:1

(2:1, 1:0, 0:0)

Začátek utkání vyšel Olomouci skvěle. Už po 51 vteřinách vybojoval Dominik Chromý u levého hrazení černou pryž, kterou z rohu kluziště naservíroval Šimonu Končickému do brankoviště. Útočník Mory využil odrazu od soupeřova gólmana, když na druhý pokus zametl kotouč mezi tři tyče.

Jenomže vedení červenobílým dlouho nevydrželo. Na začátku třetí minuty přišel faul na libereckého hráče, za který nařídili hlavní rozhodčí trestné střílení. Toho se ujal David Rozsíval, jenž klidným pohybem překonal Žbánka. V čase 6:34 David Rozsíval našel rozjetého Štěpána Grebeníčka před bránou, forvard Bílých Tygrů z bezprostřední blízkosti přesně zamířil k pravé tyči.

Na začátku druhé dvacetiminutovky se do skvělé šance dostal Šimon Končický, ovšem jeho rána po krosovém pasu do odkryté brány byla zblokována do ochranné sítě. Na druhé straně zahrozili Hrouda a Krajdl při přečíslení dva na jednoho, nicméně Žbánek proti jejich nebezpečné střele předvedl fantastický zákrok betonem. Ve 26. minutě tečoval nahození Davida Hroudy od modré Matěj Bajer mimo dosah olomouckého gólmana.

Ve třetí třetině sahal po snížení Petr Minář, avšak po chybě domácích v rozehrávce trefil ze slotu jen maskovaného muže. Hned nato Jakub Vaněček projel pásmem Mory, následný pas k tyči ale nebyl přesný. V závěru utkání mířil Alexej Kubát do úniku, jenomže soupeřův bek ho dohnal. Dopředu se však protlačil Petr Minář, jenž po přihrávce stál před Charvátem úplně sám. Libereckého brankáře se pokusil překvapit bekhendovou kličkou, ovšem neúspěšně.